Niedługo poznamy pierwszą „dziką kartę”

Już w najbliższą niedzielę rozpoczną się 93. Mistrzostwa Polski w Tenisie Fundacja Radan Gliwice Open 2019. Informacja ta jest ważna także dla turnieju Pekao Szczecin Open.

Wszystko za sprawą faktu, że zwycięzca turnieju otrzyma „dziką kartę” do szczecińskiego challengera. Kilka lat temu dyrektor Krzysztof Bobala, we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym, postanowił, że chciałby w ten sposób nagrodzić najlepszego tenisistę mistrzostw Polski. Ta atrakcyjna nagroda tylko dodaje prestiżu zawodom, które w tym roku i tak będą wyjątkowe. Organizatorzy wydarzenia w Gliwicach ogłosili powiem, że pula nagród mistrzostw sięgnie aż 140 000 złotych!

Obecna pula jest o 40 tysięcy większa niż przed rokiem. Zwycięzcy gier pojedynczych – zarówno kobiet jak i mężczyzn – otrzymają premię w wysokości 18 tys. zł, finaliści połowę tej kwoty. –  To więcej niż w międzynarodowych turniejach ITF – informuje wiceprezes PZT, Dariusz Łukaszewski. Złoci medaliści w grach deblowych zarobią – każdy z osobna – po 4800 zł, a triumfatorzy w mikście po 2 tysiące.

Na liście zgłoszeń jest aż siedmioro byłych mistrzów, na czele z broniącymi tytułów sprzed roku Martą Leśniak i Maciejem Rajskim. Z numerem jeden w mistrzostwach rozstawieni będą jednak ci, którzy tytułów w seniorskich MP jeszcze nie mają, ale są najwyżej w rankingu PZT: Maja Chwalińska (BKT Advantage Bielsko-Biała) oraz Kacper Żuk (Legia Warszawa).

Mistrzostwa odbędą się w dniach 14-21 lipca. Czekamy na wyniki końcowe i zobaczymy, kto wywalczy sobie prawo do gry w nadchodzącej edycji Pekao Szczecin Open!

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank PEKAO SA oraz Miasto Szczecin.

Udostępnij ten post!