Czas pierwszych rozstrzygnięć

Szóstego dnia turnieju poznamy pierwszych zwycięzców 27. edycji Pekao Szczecin Open. W sobotę zostaną rozegrane dwa półfinały gry pojedynczej oraz finał debla. Jako pierwsi na korcie pojawią się najwyżej rozstawiony Albert Ramos-Vinolas i Guido Andreozzi, obrońca tytułu. Ich spotkanie zostało zaplanowane na godz. 13:00.

Hiszpan i Argentyńczyk dotychczas mierzyli się ze sobą raz. Miało to miejsce w kwietniu tego roku w I rundzie turnieju w Marakeszu (Maroko). Lepszy w tym starciu okazał się Argentyńczyk, triumfując 6:3, 7:6(5). Mecz trwał blisko dwie godziny i był bardzo wyrównany.

Możemy liczyć na powtórkę z emocji, bowiem do tej pory obaj zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze. Albert Ramos-Vinolas pokonał Johannesa Haerteisa, Thomaza Bellucciego oraz Jeremy’ego Jahna. Wszystkie mecze zakończyły się w dwóch setach. Natomiast Guido Andreozzi odprawił Iwana Gachowa, Daniela Michalskiego oraz Roberto Carballesa Baenę.

W drugim półfinale, który planowo powinien rozpocząć się o godz. 15:00, wystąpią rozstawiony z numerem 2. Marco Cecchinato oraz Jozef Kovalik. Włoch i Słowak do tej pory nie mieli okazji mierzyć się ze sobą, w sobotę będzie pierwsza ku temu okazja. Cecchinato w piątek spędził więcej czasu na korcie od rywala, stracił bowiem seta z odważnie grającym Taro Danielem. Wcześniej pokonał Manuela Guinarda i Aleksieja Watutina. Słowak z dobrej strony pokazał się podczas Meczu Dnia na korcie centralnym przeciwko Pawłowi Ciasiowi. Były 80. tenisista świata zaprezentował bardzo mądrą i konsekwentną grę.

Tradycyjnie na godz. 19:00 zaplanowano finał gry podwójnej. Przy sztucznym oświetleniu zmierzą się ze sobą dwa najwyżej rozstawione duety: Guido Andreozzi i Andres Molteni oraz Matwe Middelkoop i Hans Podlipnik-Castillo.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej jest elementem cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Udostępnij ten post!