Czterech Polaków w eliminacjach

Wiemy już, że w turnieju głównym Pekao Szczecin Open (ATP Challenger, pula nagród 137 560 euro) wystąpi nie czterech, a sześciu reprezentantów Polski. Do zawodników z „dzikimi kartami” dołączy bowiem dwóch zwycięzców eliminacji.

Wcześniej informowaliśmy, że przepustki do kwalifikacji otrzymali od organizatorów Piotr Galus oraz Jan Zieliński. W niedzielę po południu okazało się, że ich rywalami będą rodacy. W poniedziałek (o godz. 10:00) Galus zmierzy się z Maciejem Smołą, a Zieliński z Kacprem Żukiem, swoim partnerem deblowym. Zwycięzcy tych pojedynków zapewnią sobie miejsce w głównej drabince szczecińskiego challengera. Jeden z nich zagra w I rundzie z Włochem Andreą Vavassorim, drugi sprawdzi formę Niemca Daniela Masura.

Na pierwszy dzień Pekao Szczecin Open zaplanowano łącznie dwanaście spotkań – dwa mecze eliminacyjne i dziesięć pojedynków turnieju głównego. Oprócz wspomnianej wcześniej czwórki Polaków, w akcji zobaczymy jeszcze trzech naszych reprezentantów – Pawła Ciasia, Daniela Michalskiego oraz Karola Drzewieckiego. Wszyscy oni wystąpią na korcie centralnym.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej jest elementem cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Udostępnij ten post!