Czwartkowy wieczór z Ciasiem

W singlowej części Pekao Szczecin Open pozostało dwóch polskich singlistów. W czwartek Daniel Michalski oraz Paweł Ciaś powalczą o miejsca w ćwierćfinale naszego challengera!

Jako pierwszy na placu gry pojawi się młodszy z wymienionej dwójki. Wyzwanie, które stoi na drodze Michalskiego zapowiada się jednak wyjątkowo wymagająco. Jego rywalem będzie bowiem Argentyńczyk Guido Andreozzi, obrońca tytułu mistrzowskiego sprzed roku. W poprzednich meczach Polak udowodnił już jednak, że potrafi sprawiać niespodzianki, więc trzymamy kciuki, aby tym razem solidnie postraszył kolejnego faworyta.

Emocje z udziałem polskiego singlisty czekają nas także wieczorem. W Meczu Dnia (nie przed 19:00) na korcie centralnym pojawi się Paweł Ciaś. Aktualny mistrz kraju odprawił w środę Włocha Alessandro Giannessiego 6:2, 6:0. Tym razem 25-latek sprawdzi formę Słowaka Jozefa Kovalika.

Czwartego dnia Pekao Szczecin Open kibiców czeka też bardzo ciekawa konfrontacja na naszej głównej arenie. Albert Ramos-Vinolas, najwyżej rozstawiony zawodnik 27. edycji turnieju, skrzyżuje rakiety z Thomazem Belluccim. Brazylijczyk wygrał w karierze cztery imprezy cyklu ATP World Tour i kilka lat temu zajmował bardzo wysokie, dwudzieste pierwsze miejsce w światowym rankingu. Szlagierowo zapowiadające się spotkanie powinno rozpocząć się około godziny 15:00.

Czwartkowe gry rozpoczniemy o 13. Na pierwszy ogień pójdą między innymi Włoch Marco Cecchinato, czyli turniejowa „dwójka” oraz Rosjanin Aleksiej Watutin, którzy zmierzą się na korcie centralnym. W harmonogramie organizatorzy uwzględnili także deblowe konfrontacje z udziałem Polaków. Nie przed 17:30 na naszej głównej arenie pojawią się Daniel Kossek i Mateusz Kowalczyk, którzy sprawdzą swoje siły z Niemcem Julianem Lenzem oraz Brazylijczykiem Fernando Rombolim. Wieczorem Jan Zieliński oraz Kacper Żuk powalczą o półfinał z Holendrem Matwe Middelkoopem i Chilijczykiem Hansem Podlipnikiem-Castillo.

Udostępnij ten post!