Drabinka rozlosowana!

Punktualnie o godzinie 17:00 w sobotę rozpoczęło się losowanie drabinki turnieju głównego Pekao Szczecin Open 2019 (ATP Challenger, pula nagród 137 560 euro).

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji naszej imprezy – zaliczanej do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – wystąpi nie 32, a 48 singlistów. Szesnastu najwyżej rozstawionych zawodników w pierwszej rundzie zawodów może liczyć na tak zwany „wolny los”. Wśród tych, którzy swoje zmagania rozpoczną od drugiej fazy turnieju znaleźli się między innymi Hiszpanie Albert Ramos-Vinolas (nr 1) i Roberto Carballes Baena (nr 4), Włoch Marco Cecchinato (nr 2) oraz Niemiec Philipp Kohlschreiber (nr 3).

Pozostałych trzydziestu dwóch graczy utworzy szesnaście par. W tym gronie znalazło się czterech zawodników z Polski. Nasi reprezentanci zmierzą się w I fazie turnieju z następującymi rywalami:

Daniel Michalski – Evgenii Tiurnev (Rosja)

Karol Drzewiecki – Ivan Gakhov (Rosja)

Paweł Ciaś – Peter Torebko (Niemcy)

Filip Kolasiński – Louis Wessels (Niemcy)

Wszyscy czterej przeciwnicy naszych tenisistów to gracze z czwartej setki rankingu ATP.

Na tę chwilę w drabince znajduje się 46 nazwisk. Dwa ostatnie miejsca zajmą zwycięzcy krótkich, czteroosobowych kwalifikacji, które mają zostać rozegrane w poniedziałek. Wiemy już, że o przepustki do turnieju głównego powalczy kolejnych dwóch Polaków. „Dzikie karty” do eliminacji otrzymali bowiem Jan Zieliński (niedawny półfinalista Bydgoszcz Solano Centrum Cup) oraz szczecinianin Piotr Galus.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao SA oraz Miasto Szczecin. Turniej zostanie rozegrany w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Udostępnij ten post!