Drugi Polak w ćwierćfinale! Majchrzak zwycięski

Kamil Majchrzak pokonał Hiszpana Roberto Carballesa Baenę i zameldował się w najlepszej ósemce turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open! Polak zwyciężył 6:3, 6:2.

Starcie Majchrzaka i Carballesa Baeny miało pierwotnie zostać rozegrane w środę wieczorem, ale plany pokrzyżował deszcz. Obaj zawodnicy wyszli ostatecznie na kort w czwartkowe popołudnie i od razu wskoczyli na wysokie, tenisowe obroty. Mało niewymuszonych błędów, długie i emocjonujące wymiany oraz efektowne zagrania w wykonaniu obu tenisistów – tak można krótko podsumować mecz, którego byliśmy świadkami na korcie im. Bohdana Tomaszewskiego w Szczecinie.

W pierwszym secie Polak odebrał rywalowi serwis raz, w drugiej partii dokonał tej sztuki dwukrotnie. Sam uważnie pilnował podania i to pomogło mu wypunktować hiszpańskiego rywala. Rywalizacja trwała godzinę i 41 minut.

To było moje najlepsze spotkanie na szczecińskim challengerze i jestem bardzo zadowolony ze swojej postawy. Graliśmy ze sobą już trzykrotnie, więc doskonale wiedziałem, co muszę robić, aby zwyciężyć. Grę udało mi się też podeprzeć dobrym serwisem, który odpowiednio funkcjonował zwłaszcza wtedy, gdy rywal miał break pointy lub wynik był na styku. Cały czas byłem skupiony i mam nadzieję, że uda mi się utrzymać taką formę serwisową oraz mentalną w kolejnych meczach – powiedział zaraz po zakończeniu spotkania Majchrzak.

Rywalem polskiego tenisisty w ćwierćfinale będzie Holger Rune, który wyeliminował Pablo Andujara. – Zagraliśmy przeciwko sobie w I rundzie challengera w Austrii. Po trzysetowym pojedynku wygrałem, ale to wcale nie oznacza, że tutaj wyjdę i będę faworytem. Duńczyk jest świetnym i utalentowanym młodym zawodnikiem. Znalazłem na niego sposób, więc mam nadzieję, że znajdę go też przed szczecińską publicznością – zakończył.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Udostępnij ten post!