Drzewiecki w finale debla!

Karol Drzewiecki i Filip Polasek awansowali do finału gry podwójnej Pekao Szczecin Open 2018..W piątek polsko-słowacki debel wyeliminował rozstawionych z numerem drugim Romaina Arneodo z Monako i Francuza Jonathana Eysserica 6:4, 3:6, 10-6.

– Wczoraj skończyliśmy grę po godzinie 20, a dziś mecz o 15., trudno było o jakiś trening. Nie było czasu, ale stwierdziliśmy, że i tak trzeba wygrać ten mecz. Wiedzieliśmy już, że finał będzie na korcie centralnym, więc lepiej dla nas. Ten mecz był porównywalny do pierwszej rundy, ale wtedy nie byliśmy jeszcze aż tak zgrani, ale na pewno było to ciężkie spotkanie, pełne emocji i cieszymy się, że rozstrzygnęło się na naszą korzyść – powiedział po zwycięstwie Polak.

To pierwszy finał w karierze Karola Drzewieckiego, bo dotychczas najlepszym jego wynikiem w ATP Challenger Series był ćwierćfinał.

– Nie zatrzymaliśmy się, nie myślałem w sumie o tym. Cieszę się, że mogę grać w Polsce z takim dobrym partnerem jak Filip Polasek, który był 20. na świecie. Dużo się od niego uczę i mam nadzieję, że na finał przyjdzie sporo kibiców – dodał.

W drugim piątkowym półfinale Argentyńczycy Andreozzi i Guillermo Duran pokonali Brazylijczyka Fabricio Neisa i Hiszpana Davida Vega-Hernandeza 7:6 (7-3), 6:4.

Udostępnij ten post!