Finały kwalifikacji bez Polaków!

W niedzielę rozegraliśmy drugą rundę turnieju eliminacyjnego do dwudziestej szóstej edycji Pekao Szczecin Open. Tego dnia zaprezentował się tylko jeden zawodnik z Polski – Yann Wójcik. Niestety, reprezentant naszego kraju podzielił los rodaków i także nie zdołał się przebić do decydującej fazy kwalifikacji.

Wójcik pojawił się na korcie numer 2 kilka minut po godzinie 15., a jego rywalem był Alejandro Davidovich Fokina. Rozstawiony z numerem siódmym Hiszpan pokonał wczoraj po zaciętym boju Michała Dembka w stosunku 7:5, 7:6 (7-3). Dzisiejsze spotkanie od początku toczyło się po myśli faworyta. Davidovich Fokina szybko uciekł na 3:0 i choć później sam dał sobie odebrać serwis, to jednak pewnie wygrał pierwszą partię (6:3). W drugim secie tenisista z Półwyspu Iberyjskiego poszedł za ciosem, błyskawicznie zbudował przewagę i niedługo później mógł cieszyć się z awansu do finału eliminacji (6:3, 6:2).

Jednym z najciekawszych spotkań niedzieli była jednak konfrontacja Argentyńczyka Facundo Arguello z Chilijczykiem Jorge Montero. Arguello przegrał pierwszą partię 2:6, ale zdołał odwrócić losy meczu i ostatecznie zszedł z kortu z awansem do kolejnej rundy eliminacji (2:6, 6:3, 6:2). Interesująco było też w spotkaniu innego Chilijczyka. Gonzalo Lama bardzo długo walczył z Niemcem Julianem Lenzem, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala 4:6, 6:7 (6:8).

W poniedziałek ośmiu zawodników stoczy decydujące pojedynki w finałach kwalifikacji. Czterech zwycięzców wywalczy sobie prawo do udziału w Pekao Szczecin Open i wypełni ostatnie wolne miejsca w drabince turnieju głównego.

Udostępnij ten post!