Gonzalez i Molteni z tytułem w deblu!

W sobotni wieczór udało nam się zakończyć deblową część turnieju Pekao Szczecin Open 2021. Zwycięzcami okazali się Meksykanin Santiago Gonzalez oraz Argentyńczyk Andres Molteni. Mecz o tytuł od początku zapowiadał się fascynująco, ponieważ w finale spotkały się dwie najwyżej rozstawione pary. Naprzeciw wspomnianych Gonzaleza i Molteniego (nr 1) stanęli Szwed Andre Goransson oraz Amerykanin Nathaniel Lammons (nr 2).

Pierwsze dwa sety miały niemal bliźniaczy przebieg. W inauguracyjnej partii lepsi o dwa przełamania byli Goransson i Lammons (6:2), w drugiej Gonzalez i Molteni (6:2). Oba duety wszystko co najlepsze pozostawiły jednak na mistrzowski tie-break. W tym sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie, a obie strony miały na zmianę piłki meczowe. Ostatecznie, po długiej walce na przewagi, minimalnie lepsi okazali się Meksykanin i Argentyńczyk, którzy triumfowali 2:6, 6:2, 15:13.

– Wieczorne mecze w Szczecinie mają fantastyczny klimat i przychodzi na nie bardzo dużo kibiców. Uwielbiam ten turniej oraz warunki, jakie tu panują. Śmiało można go porównywać z imprezami rangi ATP. Warto też zwrócić uwagę na to, jak mocna była tegoroczna drabinka. To mój drugi tytuł mistrzowski w tym miejscu, więc zawsze chętnie wracam do Szczecina. Na terenie obiektu dzieje się naprawdę dużo, jest też wiele atrakcji, które przyciągają fanów na korty – mówił podczas pomeczowej konferencji Molteni.

Za zwycięstwo w Pekao Szczecin Open debliści otrzymają po 125 punktów rankingowych oraz 9 300 dolarów do podziału.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Udostępnij ten post!