Idzie młodość! 18-latek wyeliminował Andujara

W najnowszym notowaniu rankingu ATP znalazł się na 136. miejscu, które jest jego najwyższą lokatą w karierze. Holger Rune to najlepszy junior na świecie. W tym sezonie zaczął od triumfu w imprezie ITF w Bressuire, a następnie dotarł do ćwierćfinału imprezy ATP w Santiago. Później wygrał challengery w Bielli, San Marino oraz Weronie.

Niedawno przeszedł przez kwalifikacje w US Open, a w I rundzie trafił na Novaka Djokovicia, późniejszego finalistę. Duńczyk rozegrał znakomite spotkanie i choć przegrał w czterech setach, zaskarbił sobie sympatię wielu kibiców na całym świecie.

W I rundzie Pekao Szczecin Open rozprawił się z Taro Danielem w dwóch setach, ale do meczu z Pablo Andujarem nie przystępował w roli faworyta. Spotkanie rozpoczęło się w środę, ale zawodnicy zdążyli rozegrać zaledwie jednego gema i mecz został przerwany z powodu opadów deszczu.

Po wznowieniu pojedynku w czwartek Rune błyskawicznie przejął inicjatywę. Grał odważnie i przede wszystkim skutecznie. Andujar nie miał pomysłu na złamanie naporu rywala. Szybko stracił serwis, na 3:1 i później na 5:1. Duńczyk pewnie wygrał więc pierwszą odsłonę, oddając rywalowi tylko cztery małe punkty przy swoim podaniu.

W drugiej partii grał jeszcze pewniej. Hiszpan miał tylko pojedyncze przebłyski, a to nie pozwoliło mu w żaden sposób na zagrożenie 18-latkowi. – Czuję się świetnie po pokonaniu tenisisty z pierwszej setki rankingu ATP. Byłem bardzo skoncentrowany, nie odczuwałem stresu. Jestem szczęśliwy z mojego poziomu gry – mówił nam po wygranej Rune.

– Mam nadzieję, że Pekao Szczecin Open pomoże mi rozwinąć karierę. Lubię grać agresywnie, korty ziemne są idealne do mojego stanu gry. W Polsce jestem pierwszy raz, ale czuję, że mam wsparcie w polskich kibicach. Cieszę się, że z meczu na mecz jest ich więcej – dodał.

Do ćwierćfinału awansowali też Marco Trungelliti, Zdenek Kolar oraz Jesper de Jong. W meczu dnia rywalizowało zaś dwóch kwalifikantów, Nicola Kuhn oraz Alex Rybakov. Triumfował Hiszpan, 6:2, 6:2. – Jestem zadowolony ze swojego meczu. Wynik na to nie wskazuje, ale jestem naprawdę zmęczony. Mój rywal w końcówce zaczął grać o wiele lepiej. Dokładnie wiedziałem, co mam robić, idealnie czułem siłę uderzeń – mówił nam hiszpański tenisista.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.