Jeden Polak pozostał w eliminacjach!

Yann Wójcik jako jedyny – z dziesięciu startujących Polaków – awansował do drugiej rundy eliminacji do Pekao Szczecin Open (ATP Challenger Tour, pula nagród 150 tys. dol.). W sobotę pokonał innego polskiego tenisistę Patryka Kosińskiego 6:3, 6:2.

W drugim meczu kwalifikacji rywalem Wójcika będzie w niedzielę po południu Hiszpan Alejandro Davidovich-Fokina, który wcześniej wyeliminował Michała Dembka 7:5, 7:6 (7-3).

Z racji tego, że do tegorocznych kwalifikacji zgłosił się komplet trzydziestu dwóch zawodników, pierwszego dnia eliminacji mieliśmy do rozegrania aż szesnaście spotkań. Zaczęliśmy na czterech kortach o godzinie 11:00, skończyliśmy około godz. 18:00.

Pierwszy dzień eliminacji obfitował w kilka bardzo interesujących pojedynków, a jeden z najciekawszych z nich trwał ponad trzy godziny. Argentyńczyk Adres Molteni walczył z Brazylijczykiem Joao Souzą i ostatecznie zwyciężył 3:6, 7:5, 7:6 (7-5). Drugi trzysetowy maraton zafundowali Argentyńczyk Guillermo Duran i z Ukraińcem Nikitą Maształowem, a w nim lepszy okazał się zawodnik z Ameryki Południowej 7:5, 5:7, 7:6 (7-5).

Nie powiodło się w sobotnich meczach dziewięciu Polakom. Los Kosińskiego i Dembka podzielili: Grzegorz Panfil, Kacper Żuk, Krzysztof Wetoszka, Tomasz Bednarek, Piotr Galus, Aleksander Woznicki i Adrian Andrzejczuk.

W niedzielę zostanie rozegranych osiem pojedynków singlowych eliminacji. Ponownie zaczniemy o godzinie 11:00 i tym razem wszystkie spotkania gry pojedynczej mają zostać rozegrane na trzech kortach.

Zapraszamy serdecznie!

Udostępnij ten post!