Kamil Majchrzak w półfinale!

Kamil Majchrzak awansował do półfinału turnieju ATP Challenger Pekao Szczecin Open! Polak pokonał Norwega Holgera Rune w stosunku 7:6(5), 6:1.

Mecz od początku zapowiadał się szlagierowo. Obu utalentowanych zawodników dzielą w rankingu ATP zaledwie trzy pozycje, a oni sami stoczyli ze sobą trzysetowy bój zaledwie dziesięć dni temu. Wtedy, podczas challengera w Austrii, lepszy był Majchrzak, który zwyciężył 3:6, 6:4, 6:2. Teraz, wspierany dopingiem szczecińskiej publiczności, Polak chciał raz jeszcze rozprawić się z siedem lat młodszym rywalem.

Pierwsza partia piątkowego starcia to była prawdziwa tenisowa bitwa. Obaj zawodnicy zachwycali zagraniami, a kibice regularnie mogli oklaskiwać długie wymiany oraz efektowne uderzenia. Serwujący bardzo pilnowali własnych podań i nie doszło do ani jednego przełamania. Trzeba jednak przyznać, że w kluczowym momencie było naprawdę niebezpiecznie. Majchrzak serwował przy 5:6 w gemach i musiał obronić aż pięć piłek setowych. Ostatecznie losy tej części meczu rozstrzygnęły się w tie-breaku. W tym aktualny mistrz Polski wygrał 7:5.

Druga odsłona spotkania to był pokaz siły naszego reprezentanta. Zrezygnowany Rune nie podjął większej walki, a rozpędzony Majchrzak punktował go kolejnymi udanymi zagraniami. Efektem był set bez większej historii, gładko wygrany 6:1. – Wydaje mi się, że w pierwszej partii obaj zaprezentowaliśmy kawał naprawdę dobrego tenisa. Graliśmy na wysokiej intensywności i było sporo fantastycznych wymian, które mogły się podobać kibicom. W decydującym momencie to właśnie oni ponieśli mnie do zwycięstwa. Doping polskiej publiczności zawsze dodaje sił i nie inaczej było właśnie w tym przypadku – mówił podczas pomeczowej konferencji prasowej Majchrzak.

Pierwszy set był kluczowy i wygranie go dało mi olbrzymią przewagę mentalną nad rywalem. W drugiej partii Holger starał się wybić mnie z rytmu, ale utrzymałem poziom i domknąłem ten mecz. Powiedziałem przed rozpoczęciem turnieju, że chcę poprawić mój najlepszy rezultat ze Szczecina i zajść dalej niż ćwierćfinał, ale nadal jest mi mało, więc będę oczywiście walczył o kolejne zwycięstwa – dodał nasz reprezentant.

W półfinale Majchrzak zmierzy się z Niemcem Yannickiem Hanfmannem, który w piątek wyeliminował z turnieju Pawła Ciasia. Drugą parę stworzą natomiast Hiszpan Nicola Kuhn oraz Czech Zdenek Kolar.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Udostępnij ten post!