Marco Cecchinato odpadł z turnieju

Marco Cecchinato w poprzedniej edycji Pekao Szczecin Open dotarł do półfinału. Być może dobre wspomnienia sprzed dwóch lat sprawiły, że postanowił do Szczecina przybyć i tym razem. Notowany aktualnie na 84. miejscu w rankingu ATP tenisista trafił w II rundzie na Yannicka Hanfmanna.

Rok starszy Niemiec jest zdecydowanie mniej doświadczony, jeśli chodzi o mecze na najwyższym poziomie od swojego rywala. Jednak po bardzo dobrym spotkaniu z Hugo Gastonem był pozytywnie nastawiony do kolejnego wyzwania. I to przyniosło efekty.

W premierowej odsłonie Włoch bardzo się irytował. Głównie na siebie, bo nie grał za dobrze. Nie był w stanie złapać rytmu, popełniał dość łatwe błędy i oddawał inicjatywę rywalowi. Hanfmann szybko to wykorzystał i zapisał pewnie premierową odsłonę na swoje konto.

Wystarczyła cierpliwość i Cecchinato wypracował sobie w końcu szanse na przełamanie. Wykorzystał trzecią z nich i mimo naporu rywala, nie oddał jej aż do końca, wyrównując stan spotkania. Wydawało się, że od tej pory wszystko potoczy się już pod dyktando Włocha. Niemiec jednak nie odpuszczał, przegrany set go nie zdeprymował.

Hanfmann zmieniał rytm, utrudniając wymiany przeciwnikowi. Lepiej serwował i przede wszystkim popełniał mniej błędów. Włoch odpierał ataki, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i ostatecznie doszło do tie-breka. W nim kropkę nad „i” postawił Niemiec. Co ciekawe, we wszystkich dotychczasowych pojedynkach, zawsze triumfował nad Cecchinato.

Czuję się niesamowicie, zagrałem świetny mecz! Zawsze dobrze mi się gra przeciwko niemu, ale nigdy nie jest łatwo, bo jest genialny na mączce – cieszył się Niemiec, który o półfinał zagra z… Polakiem. – Nie znam stylu gry Pawła Ciasia. Wolę na razie o tym nie myśleć. Czwartek będzie dla mnie dniem wolnym. Postaram się wszystko przeanalizować i pokazać się z jak najlepszej strony – zapewnił.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Udostępnij ten post!