Matkowski zakończy karierę w Szczecinie?

Znakomity polski deblista, Marcin Matkowski, zapowiedział, że w roku 2019 zakończy swoją bogatą karierę sportową. Niewykluczone, że nastąpi to w stolicy Pomorza Zachodniego, w trakcie turnieju Pekao Szczecin Open.
Matkowski to jedna z ikon polskiego tenisa. Urodzony w Barlinku zawodnik wygrał w karierze aż osiemnaście turniejów cyklu ATP World Tour, docierał między innymi do półfinału wielkoszlemowego Australian Open oraz do finału US Open. W parze z Mariuszem Fyrstenbergiem wygrał także prestiżowe ATP World Tour Finals, w których występuje osiem najlepszych duetów deblowych danego roku. W rankingu światowych deblistów plasował się najwyżej na siódmym miejscu tego elitarnego zestawienia.
38-letni Matkowski jest już na ostatniej prostej swojej kariery i zdecydował, że nadszedł czas, aby zakończyć tę część sportowej przygody. Polak ogłosił niedawno, że symbolicznego zakończenia dokona – jeśli otrzyma powołanie – podczas meczu reprezentacji w Pucharze Davisa lub właśnie podczas Pekao Szczecin Open.
Turniej w stolicy Pomorza Zachodniego jest dla naszego zawodnika bardzo ważny, ponieważ to właśnie między innymi sukcesy w Szczecinie (triumfował tu trzykrotnie) otworzyły mu drzwi do świata wielkiego tenisa.
Sponsorami tytularnymi turnieju Pekao Szczecin Open są Bank Pekao SA oraz Miasto Szczecin.

Udostępnij ten post!