Muzyczne wieczory na kortach

Przez lata istnienia Pekao Szczecin Open zdążyliśmy już przyzwyczaić do tego, że podczas naszego challengera gra się nie tylko na kortach. Miło nam zatem ogłosić, że i w tym roku turniejowi towarzyszyć będzie Tennis Music & Art Festival, wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można posłuchać naprawdę dobrej muzyki.
Poniżej znajdują się opisy wykonawców, którzy umilą widzom wrześniowe wieczory na kortach przy al. Wojska Polskiego 127. Koncerty będą rozpoczynać się około godziny 21:00, wstęp pozostanie bezpłatny.

Poniedziałek, 13.09.2021 r.
GREE
Gree, czyli właściwie Gosia Romanowska. 23-letnia artystka urodziła się w Szczecinie, a aktualnie studiuje w Warszawie. Swoją muzyczną drogę zaczęła od publikowania coverów na swoim Instagramie i kanale YouTube. Po jakimś czasie poznała producenta Jakuba Wojciechowskiego (OBWN), z którym obecnie współpracuje. Niedawno do zespołu dołączył wybitny gitarzysta – Jakub Laszuk, z którym po raz pierwszy zagrają właśnie na kortach. W grudniu 2020 roku wydała swoją pierwszą EP-kę oraz klip. Aktualnie pracuje nad nowym materiałem, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Pierwszy utwór w języku polskim zaśpiewa przedpremierowo właśnie podczas Tennis Music & Art. Festival. Gree śpiewała m.in. z zespołem Smolik/Kev Fox oraz z londyńskim Under The Bridge, ostatnio wystąpiła też w Dzień Dobry TVN.

Wtorek, 14.09.2021 r.
RETRO GITARY
Szczeciński zespół, wykonujący utwory legendarnych gwiazd polskiej sceny muzycznej: Czerwonych Gitar, Krzysztofa Klenczona czy Seweryna Krajewskiego. W skład zespołu RETRO GITARY wchodzą doświadczeni szczecińscy muzycy, którzy wspólnie pracowali przy realizacji kultowego rock-musicalu „RENT” w szczecińskiej OPERZE NA ZAMKU. W repertuarze grupy znajdują się utwory z lat 60′, 70′ oraz kompozycje Seweryna Krajewskiego z repertuaru autora. Nowe aranżacje starych przebojów, zachowane w stylistyce „retro” i głos wokalisty spowodują, że słuchacze zostaną przeniesieni w dawne lata, bawiąc się i śpiewając przeboje zespołu, który słuchany jest przez trzecie pokolenie Polaków.

Środa, 15.09.2021 r.
LOS CAFE
Zespół wykonujący muzykę Tango Nuevo – gatunek stworzony przez argentyńskiego mistrza Astora Piazzole. Jest połączeniem tanga argentyńskiego, jazzu, muzyki poważnej i żydowskiej. Artystów tych wyróżniają unikalne muzyczne pomysły, pasja i doskonałe wyczucie stylu, które pozwala przenosić się słuchaczom na uliczki gorącego Buenos Aires. Los café podbijają serca słuchaczy swoim nowym spojrzeniem na tango, łączącym tradycję i nowoczesność. Każdy występ artystów jest doświadczeniem niezwykle ekspresyjnym i emocjonalnym, co potwierdzają recenzje z koncertów.

Czwartek, 16.09.2021 r.
ROBERT CICHY
Gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent, który za swój pierwszy album „SMACK” (2019) został laureatem najważniejszej polskiej nagrody fonograficznej – Fryderyk – w kategorii „najlepszy album roku country/blues”. Jury  doceniło połączenie gatunków, stworzenie charakterystycznego języka muzycznego i eksperymentalne podejście do gitary. Druga statuetka Fryderyka została przyznana dla Roberta jako producenta płyty „SMACK”. Na debiutanckiej płycie muzyk gościł m.in. Anię Dąbrowską. Cichy wystąpił na kilkunastu festiwalach, w tym: Pol’and’Rock, Blusowo Festival, Off Camera czy Męskie Granie. Album “Dirty sun” zawiera jedenaście utworów, w tym sześć w języku polskim. Wśród gości na płycie znaleźli się: Mrozu, Rahim, Sosnowski oraz Kasai. Jako gitarzysta czołowych polskich artystów koncertował na największych festiwalach w Polsce, a także za granicą, m.in. w Japonii, Anglii, we Włoszech czy na Mauritiusie.

Piątek, 17.09.2021 r.
TRAGARZE
Tragarze to grupa przyjaciół – Przemysław, Pelo, Chillu, DJ Twister, Bartosz Jurgiel, Marcin Panasiuk, Wojciech Grzyl i Sandra Jakubowiak. Każdy z nich przeszedł swoją muzyczną drogę – każdy inną. I w tym widzą swoją siłę. Ich muzyka to powrót do starych czasów, gdzie stoi się w kolejce po bity, unitra i tonsil jest marzeniem każdego obywatela, a na ulicach króluje Fiat 126p. Wspólnie grają muzykę na pograniczu hip-hopu, funky i reggae. W 2017 roku wydali swój debiutancki album, promowany przez utwór „Paranoje”. Na płycie znalazły się refleksyjne teksty, wzbogacone o cytaty z kultowych filmów i seriali z lat 70. oraz 80. Ożywiają na niej myśli Stanisława Barei z filmów takich jak „  Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” czy „  Brunet wieczorową porą”.

Sobota, 18.09.2021 r.
TWO TIMER
Zespół rozpoczął działalność pod koniec 2008 roku. Gra elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego brzmienia, utrzymanego w stylu lat 60. i 70.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.
Grupa debiutowała wydawnictwem „Two Timer” w czerwcu 2014 roku. Zespół koncertował w klubach w Polsce i w Niemczech oraz na festiwalach m.in. Rawa Blues, Jimiway Blues Festival, Gdynia Blues Festival. W styczniu 2015 roku, dzięki rekomendacji Benedykta Kunickiego, organizatora Jimiway Blues Festival, zespół został reprezentantem Polski na International Blues Challenge w Memphis.
Muzyczne wieczory na kortach

Udostępnij ten post!