Paweł Ciaś z „dziką kartą”

Znamy nazwisko pierwszego zawodnika, który wystąpi w nadchodzącej edycji turnieju Pekao Szczecin Open. Paweł Ciaś wygrał rywalizację panów podczas 93. Mistrzostw Polski w Tenisie Fundacja Radan Gliwice Open 2019 i zapewnił sobie tym samym „dziką kartę” do szczecińskiego challengera.

Nierozstawiony Ciaś  po raz trzeci został mistrzem Polski w tenisie. W finale 25-latek pokonał rewelację turnieju, o 6 lat młodszego Daniela Michalskiego 6:4, 6:4. Pierwszy set rozgrywany był w bardzo trudnych, deszczowych i wietrznych warunkach pogodowych. Od początku widać było, iż w takich okolicznościach nawet najlepsi tenisiści mistrzostw Polski nie są w stanie zaprezentować swojego najlepszego tenisa. W decydującej fazie pierwszej partii, Ciaś zdobył przewagę przełamania, którą potwierdził wygranym gemem serwisowym.

W drugiej partii doszło do przerwy przy stanie 1:1, spowodowanej ulewnym deszczem. Wznowienie gry nastąpiło dopiero po blisko dwóch godzinach. Około 16:00 Ciaś i Michalski ponownie pojawili się na korcie centralnym i znów lepszy okazał się zawodnik z Ustronia. W drugim secie było wiele przełamań, ale to szeroki repertuar i różnorodna gra Pawła Ciasia pozwoliła mu na odniesienie korzystnego rezultatu na przemokniętym korcie.

Oprócz medalu, pucharu i pokaźnej premii finansowej Ciaś wywalczył sobie także właśnie „dziką kartę” do Pekao Szczecin Open, czyli turnieju, który także wchodzi w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Sponsorami tytularnymi turnieju Pekao Szczecin Open są Bank Pekao SA oraz Miasto Szczecin.

Udostępnij ten post!