Pekao Szczecin Open – Hiszpanie na czele listy zgłoszeń

Hiszpanie Guillermo Garcia-Lopez (69. w rankingu ATP World Tour) i Roberto Carballes-Baena (89.) otwierają listę zgłoszeń do 26. edycji challengera ATP – Pekao Szczecin Open (z pulą nagród 175 tys. dol.). Największy i najstarszy turniej turniej tenisistów w Polsce odbędzie się w dniach 10-16 września na kortach ziemnych w Szczecinie.

Warto przypomnieć, że w 25-letniej historii Pekao Szczecin Open ani razu nie zdołał na obiekcie przy Al. Wojska Polskiego 127 triumfować żaden hiszpański gracz, choć pojawiło się tam ich wielu, w tym m.in.: Juan Carlos Ferrero, David Ferrer, Nicolas Almagro, Alex Corretja, Carlos Costa, Albert Montanes, David Sanchez, Sergi Bruguera, Alex Mantilla, Pablo Carrena-Busta czy Alberto Martin.

– Wiadomo, że do rozpoczęcia tegorocznego Pekao Szczecin Open zostały trzy tygodnie, więc ostateczny skład może się jeszcze zmienić, ale trudno zapomnieć o „hiszpańskiej klątwie”. Stała się jedna z wizytówek naszej imprezy, bo nie ma chyba drugiego turnieju rozgrywanego na mączce ceglanej, którego nie wygrał żaden z Hiszpanów, bo przecież wiadomo, ze oni specjalizują się w grze na „ziemi” – powiedział dyrektor turnieju Krzysztof Bobala.

Na oficjalnej, już zamkniętej, liście zgłoszeń znaleźć można także nazwisko innego świetnego Hiszpana Tommy’ego Robredo, który po poważnych problemach zdrowotnych próbuje wrócić do czołówki rankingu ATP World Tur, w którym jest obecnie sklasyfikowany na 193. pozycji.

Tradycyjnie już mocna jest ekipa Włochów w osobach: Paolo Lorenziego (94. ATP), Lorenzo Sonego (117.), Simone Bolelliego (144.), Gianluigiego Quinziego (163.), Andrei Arnaboldiego (180.) i Matteo Donatiego (183.).

Do Szczecina zamierzają też przyjechać m.in. Estończyk Jurgen Zopp (97.), Boliwijczyk Hugo Dellien (105.), Argentyńczycy Federico Delbonis (111.) i Guido Andreozzi (118.), Brazylijczyk Thiago Monteiro (119.), Norweg Casper Ruud (143.) czy Niemiec Dustin Brown (223.), triumfator Pekao Szczecin Open 2014 w singlu i deblu.

Udostępnij ten post!