Pekao Szczecin Open powraca

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 do kalendarza imprez wraca tenisowy turniej ATP Challenger Pekao Szczecin Open. Największa i najstarsza impreza tenisowa w Polsce tym razem odbędzie się w dniach 13-19 września 2021 r. Do stolicy Pomorza Zachodniego ponownie zjadą się znakomici zawodnicy, a my dołożymy wszelkich starań, aby dwudziesta ósma edycja była naprawdę niezapomniana.

Korzenie Pekao Szczecin Open sięgają 1993 roku, kiedy to był jeszcze cyklem turnieju satelitarnych z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Rangę Challengera uzyskaliśmy w 1996 roku, a od 2017 roku pula nagród została zwiększona do 175 tysięcy dolarów (pula nagród + hospitality).

Ostatnia edycja turnieju miała miejsce w 2019 roku, który był dla nas niezwykle udany. Polscy tenisiści pokazali się wówczas z bardzo dobrej strony, a atmosfera na kortach sprzyjała celebrowaniu tego wielkiego, sportowego święta. Praca naszego zespołu znów została doceniona, a Pekao Szczecin Open – już po raz trzeci w historii – otrzymał wyróżnienie dla najlepszego turnieju challengerowego na świecie.

Z niecierpliwością odliczamy zatem dni do rozpoczęcia dwudziestej ósmej edycji naszej wyjątkowej imprezy. O atrakcjach, niespodziankach i przede wszystkim zawodnikach, którzy wystąpią w Szczecinie, będziemy informować w nadchodzących miesiącach.

Do zobaczenia w dniach 13-19 września 2021!

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin.

Udostępnij ten post!