Polski wtorek na Pekao Szczecin Open

Aż 19 spotkań zaplanowano na wtorek na kortach przy alei Wojska Polskiego, z czego w aż siedmiu zobaczymy w akcji reprezentantów Polski.

Mecze rozgrywane będą na czterech kortach i już o godz. 10:00 walkę o awans do II rundy rozpocznie Piotr Galus. Rywalem szczecinianina będzie Niemiec Daniel Masur. Już podczas kwalifikacji polski tenisista miał duże wsparcie rodziny i znajomych, więc można się spodziewać, że ci pojawią się na trybunach również we wtorek.

Po zakończeniu tego spotkania na kort wyjdą Karol Drzewiecki i Iwan Gachow. Rosjanin notowany jest aktualnie na 385. miejscu w rankingu ATP, ale dwa lata temu był nawet w trzeciej setce. Jako trzeci w kolejności odbędzie się mecz z udziałem Jewgienija Tiurniewa z Danielem Michalskim, który w Pekao Szczecin Open występuje dzięki dzikiej karcie od organizatorów. Polski tenisista jest finalistą mistrzostw Polski z Gliwic.

Nie przed godz. 16:30 na korcie centralnym kibice będą mogli zobaczyć w akcji turniejową „jedynkę”, Alberta Ramosa-Vinolasa, który zmierzy się z Johannesem Haerteisem z Niemiec. Meczem dnia będzie starcie Pawła Ciasia z triumfatorem Pekao Szczecin Open z 2016 roku, Alessandro Giannessim. Włoch jest specjalistą od gry na kortach ziemnych, ale jak przyznał Polak – on również.

Jako trzecie od godz. 10:00 na korcie numer 1 zaplanowano starcie Filipa Kolasińskiego z Niemcem Louisem Wesselsem. Natomiast na korcie numer 2 o II rundę powalczy Kacper Żuk. Kwalifikant rozegrał w poniedziałek blisko trzygodzinne spotkanie przeciwko Janowi Zielińskiemu, ale zapewnił, że jest gotowy fizycznie na następny pojedynek. Ten mecz odbędzie się jako drugi w kolejności.

Zainaugurowany zostanie również turniej gry podwójnej. W sumie organizatorzy zaplanowali aż cztery spotkania deblistów, w tym jedno z udziałem Polaków. Na korcie numer 1 po rozegraniu potyczek singlowych o awans do ćwierćfinału powalczą Karol Drzewiecki i Maciej Smoła. Ich rywalami będą rozstawieni z numerem 1. Matwe Middelkoop i Hans Podlipnik-Castillo.

Miejmy nadzieję, że we wtorek pogoda będzie dopisywać, a wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Udostępnij ten post!