Rozmowa z Katarzyną Koroch, dyrektor Regionu Zachodniego Banku Pekao SA

Co zdecydowało o tym, że Bank Pekao SA tak mocno zaangażował się w program „Droga do Pekao Szczecin Open”?

Katarzyna Koroch: Jako wieloletni partner turnieju Pekao Szczecin Open chcemy, by turniej rozwijał się w różnych wymiarach. Stworzenie programu szkoleniowego dla dzieci idealnie się w to wpisywało, było naturalnym „kolejnym krokiem” naszego zaangażowania. Co więcej, chcemy zachęcać do sportu, w szczególności gry w tenisa, już od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że dzieci, które dzięki udziałowi w programie zetkną się z tą piękną dyscypliną, połkną bakcyla i być może w przyszłości zobaczymy je na szczecińskich kortach. Natomiast nawet jeśli będzie to dla nich tylko kilkuletnia przygoda, również wierzymy, że warto iść tą drogą, gdyż uprawianie sportu w znacznym stopniu pomaga kształtować charakter.

Trwa już trzecia edycja programu „Droga do Pekao Szczecin Open”. Jest Pani zadowolona z dotychczasowych efektów?

Jak najbardziej. Wiem, że dzieci w programie bardzo systematycznie i aktywnie trenują, tenis sprawia im radość, a one się nie poddają i nie rezygnują. To dla nas źródło ogromnej satysfakcji, ponieważ widać, że zarówno rodzice, jak i ich dzieci, dostrzegają efekty tych treningów, chcą je kontynuować i właśnie w ten sposób poświęcać swój czas. Kolejne edycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a to znak, że nasz program jest bardzo dobrze zorganizowany i stale zyskuje na popularności.

Spotyka się Pani z pozytywnym odbiorem programu wśród uczestników, ich rodziców czy klientów banku?

Zdecydowanie tak, zwłaszcza podczas akcji, które są organizowane dla uczestników programu. Znakomitym przykładem jest Pekao Kids Day, który odbywa się w trakcie trwania turnieju Pekao Szczecin Open. Bardzo dobrze widać wówczas niezwykły zapał i zaangażowanie dzieci oraz to, jak wiele znaczy dla nich udział w tym wyjątkowym programie. Z dużym podziwem obserwuję również pracę organizatorów oraz trenerów. Ich podejście do dzieci oraz to, w jaki sposób wspólnie trenują jest bardzo budujące. „Droga do Pekao Szczecin Open” to program tworzony przez ludzi z pasją, organizowany na naprawdę wysokim poziomie. To wszystko przekłada się na tak duże zainteresowanie programem oraz jego pozytywny odbiór.

Jakie wartości Bank Pekao SA chciałby przekazać młodym uczestnikom programu?

Przede wszystkim chcemy pokazać, jak wygląda życie, gdy ma się pasję. Ta wymaga wprawdzie czasami poświęceń czy wyrzeczeń, ale gdy widzi się efekty pracy, to daje to potężnego kopa i niesamowicie motywuje do dalszego wysiłku. Zaangażowanie, konsekwencja i ciężka praca to klucz do sukcesu – zarówno w sporcie, jak i w życiu. Bardzo istotne są także jasno określone reguły i docenianie zasad fair play. Wierzymy, że jeśli dzieci poznają te wartości już we wczesnych latach, to później przełoży się to na ich dalsze życie.

Rozmawiał Maciej Żmudzki

Udostępnij ten post!