Słowo na piątek

Piąty dzień turnieju to czas przeznaczony między innym na ćwierćfinały turnieju singlowego. To właśnie tej części rozgrywek w całości poświęcimy nasz kort centralny. Tym razem wystartujemy o godzinie 12:30.

Jako pierwsi przed szczecińską publicznością zaprezentują się Rosjanin Aleksiej Watutin i Argentyńczyk Guido Andreozzi. Tenisista z Ameryki Południowej gra u nas z „czwórką” i jest ostatnim rozstawionym zawodnikiem, który pozostał w stawce. Po zakończeniu pierwszej konfrontacji na naszej głównej arenie pojawią się natomiast inni gracze z tego kontynentu. Brazylijczyk Rogerio Dutra Silva sprawdzi formę Argentyńczyka Facundo Arguello.

Później, nie przed godziną 16:30, na plac gry wyjdą Włoch Gianluigi Quinzi i Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina. Ten drugi jest ostatnim tenisistą z tego kraju w naszym turnieju, a to oznacza, że dalsze istnienie słynnej klątwy zależy już tylko od niego! Ostatnią parę ćwierćfinałową stworzą w piątkowy wieczór Włoch Roberto Marcora i Niemiec Rudolf Molleker.

Tego samego dnia na korcie numer 1 odbędą się dwa półfinały debla. Pierwszy z nich (z udziałem Polaka Karola Drzewieckiego) powinien rozpocząć się o 15:00, drugi o 17:00. Jutro wieczorem powinniśmy zatem znać już nie tylko nazwiska czterech singlowych półfinalistów, ale też zawodników, którzy w sobotnim Meczu Dnia zmierzą się w finale debla!

Co jeszcze w piątek? Między innymi rozpoczęcie SEC OPEN 2018, czyli Tenisowego Turnieju Artystów. Zapraszamy na korty!

Udostępnij ten post!