Słowo na sobotę

Po bardzo interesujących piątkowych zmaganiach czekają nas bardzo ważne mecze na kortach przy alei Wojska Polskiego 127. To, co istotne dla kibiców, to fakt, że w półfinale zagra reprezentant Polski, Kamil Majchrzak. Tradycyjnie w sobotę zostanie też rozegrany finał gry podwójnej.

Startujemy na korcie centralnym o godz. 13:00. Kwalifikant Nicola Kuhn zagra z Czechem Zdenkiem Kolarem. 21-letni Hiszpan urodził się w Innsbrucku, ma niemieckie korzenie, ale reprezentuje Hiszpanię. W Szczecinie wyeliminował Alberta Ramosa-Vinolasa, Alexa Rybakova oraz Marco Trungellitiego.

Kolar zajmuje 185. miejsce w rankingu ATP, a najwyżej był nieco ponad miesiąc temu, kiedy zajmował 177. pozycję. W tym sezonie zdobył już dwa tytuły w imprezach ATP Challenger w Iasi oraz Oeiras. W szczecinie dotychczas pokonał Jiriego Leheckę, Thai-Sona Kwiatkowskiego i Jespera De Jonga.

Nie przed godz. 15:00 rozpocznie się drugi półfinał z udziałem Polaka. Kamil Majchrzak świetnie się spisuje w Szczecinie. Odprawił Andreę Pellegrino, Roberto Carballesa Baenę oraz Holgera Rune. Jest pierwszym reprezentantem Polski od 2008 roku, który dotarł do półfinału naszego challengera.

Jego rywalem będzie Yannick Hanfmann. Niemiecki tenisista również bardzo dobrze sobie radzi w Pekao Szczecin Open. W ćwierćfinale okazał się lepszy od Pawła Ciasia. Majchrzak będzie miał okazję się zrewanżować za rodaka.

W meczu dnia kibice zobaczą w akcji dwa najwyżej rozstawione deble. Santiago Gonzalez i Andres Molteni o tytuł zagrają z Andre Goranssonem oraz Nathanielem Lammonsem. Początek nie przed godz. 19:00.

Do zobaczenie na kortach!

Udostępnij ten post!