Turniej singla już bez Polaków!

Maciej Rajski, ostatni reprezentant naszego kraju w singlowej części Pekao Szczecin 2018, zdołał dziś ugrać pięć gemów. Jego rywal, Niemiec Rudolf Molleker, zwyciężył w stosunku 6:3, 6:2.

Spotkanie zostało rozegrane na korcie centralnym i trwało mniej więcej godzinę. 17-letni reprezentant naszych zachodnich sąsiadów to jedno z najbardziej obiecujących tenisowych nazwisk młodego pokolenia. Przed meczem był faworytem i na korcie to zdecydowanie potwierdził.

Rajski, który „dziką kartę” do Pekao Szczecin Open wywalczył sobie poprzez triumf w mistrzostwach Polski, nie zdołał mu się przeciwstawić i niestety pożegnał się z turniejem. Zostało pewne rozczarowanie, ale też i porcja bezcennego doświadczenia. – Nigdy nie otrzymałem jeszcze „dzikiej karty”, a mam świadomość, że na tę konkretną zapracowałem poprzez dobry występ w mistrzostwach – mówił na pomeczowej konferencji Polak. – Rzadko zdarza się okazja, żeby grać w takich turniejach i z rywalami tego kalibru, więc każda taka szansa to bardzo wartościowe doświadczenie.

Po dzisiejszym wyniku wiemy już, że w roku 2018 nadal nie doczekamy się polskiego mistrza. Wciąż istnieje jednak szansa, że w końcu uda się to Hiszpanowi. W Meczu Dnia o 19:00 zmierzy się dwóch przedstawicieli tej nacji – Tommy Robredo oraz rozstawiony z „dwójką” Robert Carballes Baena. Obaj mają realne szanse na przełamanie towarzyszącej nam hiszpańskiej klątwy, więc serdecznie zapraszamy na korty, będzie się działo!

Udostępnij ten post!