To już dwudziesta ósma edycja naszego turnieju, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce! Odbędzie się – podobnie jak dwadzieścia siedem poprzednich – na ziemnych kortach przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie. Turniej główny tym razem zostanie rozegrany w dniach 13-19 września 2021.

Pekao Szczecin Open 2021 to licencjonowana impreza ATP (Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistów), co zobowiązuje zarówno organizatorów, jak i samych graczy. Turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP, a jego głównymi Sponsorami są Bank Pekao SA i Miasto Szczecin.

Od lat nieprzeciętny poziom szczecińskiego turnieju sprawia, że z powodzeniem można porównywać go z imprezami ATP. W stolicy Pomorza Zachodniego gościliśmy już między innymi Nikołaja Dawidienkę, Davida Ferrera, Gaela Monfilsa, Nicolasa Almagro i Richarda Gasqueta. Byli też mistrzowie z Roland Garros: Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio, Sergi Bruguera, Alex Corretja i Stan Wawrinka oraz zawodnicy, którzy obecnie znajdują się w czołówce rankingu ATP – Diego Sebastian Schwartzman, Pablo Carreno Busta, Lucas Pouille, Roberto Bautista Agut, Adrian Mannarino, Filip Krajinović czy Marco Cecchinato. W 2019 roku na szczecińskich kortach „szalał” Jozef Kovalik. W decydującym o tytule spotkaniu Słowak po blisko trzygodzinnym boju pokonał broniącego tytułu Argentyńczyka Guido Andreozziego i zapisał się w historii jako 27. mistrz Pekao Szczecin Open.

Nas jednak przede wszystkim cieszą wspomnienia z trzech szczecińskich zwycięstw znakomitych deblistów Marcina Matkowskiego (w końcu szczecinianin!) i Mariusza Fyrstenberga, którzy okazali się najlepsi w latach 2001, 2003 i 2005. Tego typu sukces w stolicy Pomorza Zachodniego świętowali również Tomasz Bednarek z Mateuszem Kowalczykiem (2009) i Andriej Kapaś z Marcinem Gawronem (2011). Warto też wspomnieć, że swoje pierwsze kroki w dorosłym tenisie stawiał tu także Jerzy Janowicz – półfinalista Wimbledonu. Łodzianin dotarł do tej samej fazy w Szczecinie w roku 2008. Jego występ w naszym turnieju (ćwierćfinał w sezonie 2012) był jednym z ostatnich przystanków przed pamiętnym sukcesem i dotarciem do finału w paryskiej hali Bercy podczas turnieju z serii Masters 1000. Swego czasu gościliśmy także Huberta Hurkacza, czyli zawodnika, który na dobre wszedł już w świat wielkiego, zawodowego tenisa.

Ale nie tylko tenis decyduje o tym, że Pekao Szczecin Open to turniej z charakterem. Urok stanowią ocienione korty przy al. Wojska Polskiego w willowej dzielnicy Szczecina, a także mecze dnia rozgrywane przy sztucznym świetle (w dniach 13-18 września o 19:00 na korcie centralnym). Za dnia jest granie na korcie, wieczorami – na koncertach festiwalu muzycznego. To również dzięki takim pozatenisowym działaniom nasz turniej już trzykrotnie otrzymał prestiżowe wyróżnienie Challenger Award, nagrodę ATP i ITF dla najlepszego męskiego challengera na świecie.

Pekao Szczecin Open jest turniejem challengerowym najwyższej rangi, co oznacza ponad 160 tysięcy dolarów w puli nagród dla zawodników oraz hospitality, czyli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla graczy. W tym roku, w turnieju głównym wystartuje aż 32 zawodników! Niezmiennie w imprezie uczestniczyć będzie także 16 par deblowych.

REGULAMIN KONKURSU COME-ON:

Ile piłek tenisowych jest potrzebnych do organizacji turnieju Pekao Szczecin Open?” 

 1. Organizatorem konkursu jest Manufaktura Piłkarska Sp. Z oo ul. Spółdzielcza 1, 55-040 Kobierzyce, identyfikująca się numerem NIP 986-155-39-39, zwana dalej Organizatorem.
 1. Fundatorem nagród w postaci koszulek Come-on Art by Maciej Święty w ilości 3sztuk jest organizator konkursu.
 2. Konkurs nie jest stworzony, administrowany ani sponsorowany przez Facebook. Facebook jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez Facebook, Inc.
 3. Konkurs jest prowadzony na stronie https://www.facebook.com/PekaoSzczecinOpen (zwanej dalej „Fanpage”).
 4. Aby móc brać udział w konkursie należy posiadać konto na portalu Facebook.
 1. W konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby, które są fanami Fanpage.
 2. Konkurs trwa od 19 września, do 20 września (do godziny 24:00.
 3. Wyniki zostaną ogłoszone na Fanpage Organizatora, osobnym postem, w dniu 21 września.
 4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za czasowe lub stałe problemy związane z awarią portalu Facebook.
 5. Każdy uczestnik konkursu może oddać tylko jedno zgłoszenie w terminie opisanym powyżej.
 6. Za poprawne zgłoszenie przyjmuje się dodany komentarz pod postem konkursowym.
 7. Konkurs polega na odpowiedzi, na pytanie: Ile piłek tenisowych jest potrzebnych do organizacji turnieju Pekao Szczecin Open?” 
 8. Forma odpowiedzi jest dowolna (tekst, film, grafika, zdjęcie) musi być jedna zgodna z zasadami regulaminu Facebooka.
 9. W konkursie mogą wygrać trzy osoby, których odpowiedzi będą podawały dokładną ilość piłek, lub będą najbliżej.
 10. Pracownicy firmy Organizatora ani ich rodzina nie może brać udziału w konkursie.
 11. Najbardziej kreatywną odpowiedź wybierze komisja w składzie: Radosław Bielecki (Come- on.pl), Dominik Kwiatkowski (Pekao Szczecin Open).
 12. Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni o wygranej za pośrednictwem portalu Facebook.
 13. Sposób odbioru nagród będzie ustalony indywidualnie ze Zwycięzcami, a w przypadku wysyłki nagrody, koszty transportu poniesie Organizator.
 14. Nagrody należy odebrać najpóźniej do 30 dni po ogłoszeniu wyników. Przy przekroczeniu tego terminu nagrody zostaną przekazane na kolejny konkurs.
 15. Organizator ma prawo podać dane Zwycięzcy konkursu na Fanpage.
 16. W przypadku braku możliwości przekazania nagrody z przyczyn leżących po stronie Zwycięzcy, Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie jej w terminie.
 17. W przypadku wykrycia działań niezgodnych z Regulaminem, Organizator ma prawo wyeliminować uczestnika z konkursu również w trakcie jego trwania.
 18. W przypadku chęci złożenia przez Zwycięzcę reklamacji, termin na złożenie jej wynosi 14 dni.
 19. Reklamacja musi być zgłoszona mailowo na adres sklep@come-on.pl.
 20. Nagrody nie można wymienić na inny produkt lub zamienić na gotówkę.
 21. W sytuacjach nieuregulowanych przez niniejszy Regulamin stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego i inne przepisy prawa.
 22. Wszelkie spory wynikające z Konkursu, będą rozwiązywane przez sąd powszechny, właściwy miejscowo dla siedziby Organizatora.
 23. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany zasad Konkursu w trakcie jego trwania. Informacja o zmianach będzie opublikowana na Fanpage.

Udostępnij ten post!