Znamy artystów festiwalu muzycznego!

Turniej Pekao Szczecin Open to nie tylko wielkie emocje sportowe, ale także niezapomniane doznania muzyczne. Serdecznie zapraszamy na koncerty, które będą rozpoczynać się około godziny 21. W tym roku w ramach Tennis Music Festivalu wystąpią następujący artyści:

Poniedziałek – DiValdi

DiValdi to duet, dla którego muzyka jest obrazem świata. Zapisem uczuć, emocji i pragnień.
Radością dla duszy i jedyną zmysłową przyjemnością, pozbawioną znamion grzechu. Pomimo różnych osobowości i widoków z okien, na scenie tworzą zgraną całość. Wiedzą, dokąd wiedzie ich muzyka i w związku z tym, że nie są samolubni, chcą Was zaprosić na wspólne podróże po dźwiękach! Razem z ‘wiosłem’ Valdiego i głosem Divy dopłyniecie do najgłębszych zakamarków Waszej wyobraźni.

Wtorek – Oho!Koko

Grają razem od 2010 roku, doświadczenie sceniczne i popularność zdobywali m.in. w IV edycji talent show „Must Be The Music”. Występowali na scenach polskich i zagranicznych, m.in. na festiwalu Woodstock Ukraine, w ramach Summer Sound Project (Chorwacja), w SO36 (Berlin), na festiwalu FiSH (Rostock), w Europarlamencie (Bruksela). Są laureatami festiwali: Fama, Emergenza, Grand Prix FMT oraz Kortofest.  Laureaci eliminacji do Pol’and’Rock Festival 2018 – największego polskiego festiwalu muzycznego.

Środa – Andrzej Sikorowski i Jacek Królik

Jacek Królik – gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Adamem Sztabą, Ewą Bem i Robertem Chojnackim. Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy.

Andrzej Sikorowski – autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów, nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju, a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami, m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”).

Czwartek – The Ears

The Ears to połączenie muzyki alternatywnej, jazzowej i rockowej. To muzyka, w której ważne jest słowo, brzmienie i emocje, będące wspólnym mianownikiem naszego życia. Zespół powstał z potrzeby zinterpretowania na nowo klasyków piosenki aktorskiej m.in. Agnieszki Osieckiej czy Juliana Tuwima, co szybko przerodziło się w stworzenie autorskiego materiału. Koncerty The Ears to żywiołowość i pełne spektrum doznawanych emocji. Wokalistką jest charyzmatyczna Marta Uszko, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie. Zespół tworzą znakomici muzycy z jazzowym rodowodem: Tomasz Licak (sax, klarnet basowy), Michał Starkiewicz (gitara), tworzący na co dzień formację The Beat Freaks oraz Maciej Wróbel, znany z autorskiego projektu „Wróbel”.

Sobota – Dorrey Lin Lyles & White Trash Allstars

Artystka ze Stanów Zjednoczonych przygodę z muzyką rozpoczęła od gospel.  Jej wyjątkowy projekt znakomicie łączy wspomniany gospel, blues, soul oraz jazz i gwarantuje słuchaczom wspaniałe doznania muzyczne. Dorrey Lin Lyles miała przyjemność występować w nowojorskim Carnegie Hall u boku Jamesa Ingrama, Oleta Adamsa, Peabo Brysona i Melissy Manchester. W karierze spróbowała sił także w musicalach. Muzycy, którzy towarzyszą jej podczas projektu Dorrey Lin Lyles & White Trash Allstars to również znakomici i rozpoznawalni w Europie artyści. Grupa ma za sobą udział w dużych festiwalach, między innymi w Hiszpanii, Francji czy USA.

Udostępnij ten post!