Znamy pierwszego półfinalistę!

Mimo solidnych opadów deszczu w piątkowy poranek mecze na kortach przy alei Wojska Polskiego rozpoczęły się zgodnie z planem. Jako pierwsi na korcie centralnym pojawili się Zdenek Kolar oraz Jesper De Jong, którzy dość niespodziewanie stworzyli ćwierćfinałową parę.

Zdenek Kolar to 24-letni, czeski tenisista, który zajmuje 185. miejsce w rankingu ATP, a najwyżej był nieco ponad miesiąc temu, kiedy zajmował 177. pozycję. W tym sezonie zdobył już dwa tytuły w imprezach ATP Challenger w Iasi oraz Oeiras. Jeszcze lepiej radzi sobie w grze podwójnej, w której zdążył sięgnąć po trzy tytuły w tym roku, w tym jeden w imprezie z cyklu Lotos PZT Polish Tour, challengerze Poznań Open.

Jesper De Jong do turnieju trafił jako szczęśliwy przegrany z eliminacji. Później pokonał Jiriego Leheckę oraz Thai-Sona Kwiatkowskiego. 21-latek jest już 193. na świecie, co jest jego życiowym sukcesem.

Nie był faworytem piątkowego ćwierćfinału i faktycznie od początku było to widać na korcie. Czech szybko przełamał Holendra, a przewaga bardzo wyraźnie się zarysowała. Kolar zdominował wydarzenia i pewnie triumfował 6:2, 6:3. – Jestem szczęśliwy, że jako pierwszy awansowałem do półfinału Pekao Szczecin Open. Nie był to łatwy mecz, Jesper w tym turnieju pokazał się już z dobrej strony. Jednak w dzisiejszym spotkaniu grałem po prostu lepiej. Jestem pewny, że wkrótce będzie groźnym rywalem dla każdego – powiedział.

Przeciwnikiem Czecha będzie Nicola Kuhn, który pokonał Marco Trungellitiego 6:1, 7:5. 21-letni Hiszpan do turnieju głównego awansował z kwalifikacji. Urodzony w Innsbrucku tenisista ma niemieckie korzenie, ale reprezentuje Hiszpanię. W 2017 roku, mając 17 lat, sięgnął po tytuł w dużym challengerze w Brunszwiku. Później grał jeszcze w dwóch finałach i triumfował w sierpniu 2019 roku w Segovii. W Szczecinie wyeliminował Alberta Ramosa-Vinolasa oraz Alexa Rybakova.

Sponsorami tytularnymi Pekao Szczecin Open są Bank Pekao S.A. oraz Miasto Szczecin. Turniej należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Udostępnij ten post!